کلین روم

کلین روم یا اتاق تمیز به فضایی محصور شده می‌گویند که در آن میزان رطوبت، دما، آلودگی و فشار روی کمترین مقدار تنظیم و کنترل می‌شود و رفت و آمد در آن مستلزم رعایت استاندارد و شرایط خاصی است. کلین روم تجهیزات پزشکی در شرکت نیکی پژوه کاملا استاندارد بوده و در آن از سیستم‌های تهویه مانند انواع چیلر، هواساز مدرن، هود و ... استفاده می‌شود.
استریل بودن تجهیزات پزشکی که به نحوی با سلامت افراد سروکار دارند، از اهمیت بسزایی برخوردار است بنابراین استفاده از اتاق تمیز استاندارد به منظور جلوگیری از انتشار میکروب‌ و آلودگی‌ها در بین تجهیزات پزشکی بسیار ضروری است.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد.

فضای کلین روم جهت تولیدات پزشکی

استانداردهای بین المللی ISO 14644  و ISO 14698 معتبرترین استانداردهایی هستند که در تست کنترل میکروبی کلین روم یا همان اتاق تمیز کاربرد دارند، البته لازم به ذکر است که حد مجار کلونی‌ها در اتاق تمیز با توجه به انواع گرید آن‌ها یعنی کلین روم کلاس ۱۰۰۰۰یا کلین روم کلاس C، کلین روم کلاس ۱۰۰۰۰۰ و کلین روم کلاس B تعیین می‌گردد. در انواع کلین روم با توجه به گرید این محیط نیاز به پایش منظم میکرو ارگانیسم‌ها وجود دارد و این کنترل میکروبی به سه روش پلیت گذاری یا settle plate، تماسی یا Connect Plate و به صورت Air sampling انجام می‌شود. شرکت دانش بنیان نیکی پژوه با رعایت استانداردهای لازم فضای کلین روم جهت تولیدات پزشکی مورد نظر را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد.

Title

Title

Title

انواع کلین روم

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

کلین روم کلاس B

بر اساس تعداد و حجم ذرات معلق در هر واحد از هوا به انواع کلین روم درجه یا گریدی اختصاص پیدا می‌کند، اما نکته مهم در انواع اتاق تمیز کنترل میزان ورودی و تولید ذرات معلق در هوا است. در کلین روم کلاس B یا ISO 6 تعداد ذرات با اندازه 0.5 میکرون و بالاتر در هر فوت مکعب آن حداکثر 1000 عدد بوده و پایش منظم میکرو ارگانیسم‌ها با استفاده از روش‌های مختلف به صورت روزانه توسط پرسنل شرکت نیکی پژوه صورت می‌پذیرد.

کلین روم کلاس 10000 یا کلین روم کلاس C

کلین روم یا اتاق تمیز محیطی است که در آن غلظت ذرات موجود در هوا تحت کنترل است و با مکانیزم ورود و تولید کمترین میزان ذرات معلق طراحی می‌شود. در کلین روم کلاس C یا کلاس 10000 یا ISO 7 تعداد ذرات با اندازه 0.5 میکرون و بالاتر در هر فوت مکعب آن حداکثر 10000 عدد است و مانیتورینگ منظم میکرو ارگانیسم‌های این کلاس در شرکت نیکی پژوه به طور هفتگی انجام می‌شود.

کلین روم کلاس 100000

به فضای ذخیره شده‌ای که در آن برای حذف آلودگی‌ها و میزان ذرات معلق موجود در هوا برنامه ریزی شده، کلین روم یا اتاق تمیز تولید تجهیزات پزشکی می‌گویند. هر گرید از انواع کلین روم برای کنترل این ذرات نیاز به رعایت شرایط خاصی را دارد. به عنوان نمونه در کلین روم کلاس 100000یا ISO 8 بایستی تعداد ذرات با اندازه 0.5 میکرون و بالاتر در هر فوت مکعب آن حداکثر 100000 عدد باشد و فرایند کنترل و پایش میکرو ارگانیسم‌ها ماهانه توسط کادر مجرب شرکت نیکی پژوه انجام شود.

هوا ساز مدرن

با توجه به سنجیدن نیاز مشتریان و نوع تجهیزات پزشکی، شرکت نیکی پژوه انواع هواساز مدرن مانند هایژنیک و غیر هایژنیک در کلین روم‌ها قرار می‌دهد. وجود هواساز مدرن در اتاق تمیز به دلیل برخورداری از ساختاری کاملاً بسته و متشکل از تجهیزات الکترونیکی و مکانیکی برای فیلتر کردن هوا، کنترل فشار و تامین سرمایش و گرمایش محیط اهمیت بسزایی دارد.

نیکی پژوه طب و سلامت

شرکت دانش بنیان طب و سلامت نیکی پژوه از سال ۱۳۸۴ کار خود را آغاز و در سال ۱۳۹۷ به طور رسمی اسم و برند خود را به ثبت رسانده است. این شرکت در زمینه تولید دستگاه‌های پزشکی مانند تنظیم کننده فشار کاف لوله تراشه و تجهیزات پزشکی مصرفی مانند تثبیت کننده بافت قلب فعالیت می‌کند.

© تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد شرکت دانش بنیان طب و سلامت نیکی پژوه محفوظ است.
طراحی وب